Çözümler

 

Otel Kilit Sistemleri Çözümleri


Mifare kart, kullanıma sunulan 16 sektörü barındırdığı için ‘Tek kartlı sistem’ için kullanılabilir. Tüketim sistemi, süre katılım sistemi, alışveriş, vb. sistemler ile entegrasyon sağlayabilir. Tek kartlı sistem mevcut piyasadaki en yeni teknolojidir, kilitleme sistemi, park alanı, asansörler, yemek salonu, spa, vb. bir çok uygulamayı kullanmak için sadece tek bir kart yeterlidir. Mifare kartımızda sektör 15’i kullanıyoruz, böylelikle kilitleme sistemimiz diğer sistemlerle entegrasyon sağlayabilir. Entegrasyon için Delphi, VB DLL dosyaları sunabiliriz. Mifare kart bir çok otelde, fabrikada, üniversitelerde, villalarda ve binalarda test edilmiştir ve piyasada kullanımda olduğu esnada yüksek güvenlik ve güvenirlik özellikleri ile dikkat çekmiştir.


Teknik Parametreler: 


●Özellikler: ISO 14443 standardına uygun olarak Philips Mifare kart 
●İşlem: şifrelenmiş mantık kontrolü ve iletişim mantık devresi dahil ankastre elektronik modül ve indüksiyon bobini, içerisinde güç kaynağı bulunmamaktadır. 
●Çalışma sıcaklığı: -20~ 50 derece 
●Çalışma Nem Oranı:  0-90% 
●Sistem Mantığı: Çatışma önleyici yapı, çoklu kart operasyonlarını destekler.
●Okuma teknolojisi: Yakınlık 
●Hafıza: 8Kbits, 16 sektör, her sektörde 48 bit, her sektör bireysel grup şifre ve ziyaret kontrolüne sahiptir. 
●Okuma/yazma performansı: Çip okunabilir, yazılabilir ve şifrelenebilir 
●Okuma mesafesi :0-10cm 
●Tepki süresi: 1-2 saniye 
● Hafıza saklama süresi: 10 yıl,100000 defa yeniden yazılabilir. 
●Çalışma frekansı: 13.56 MHZ 
●İletişim hızı:106KBPS 
●Materyal: PVC

 

Ofis&Rezidans Binası Sistem Çözümü 


İşletmelerdeki güvenliğin, personel uyuşmazlıklarının, ziyaretçi erişimlerinin ve ağ güvenliğinin sağlanması büyük projeler gerektiren işlerdir ve üzerinde çaba sarf edilmesi gerekir. Bilgi yönetimi, işletmeler veya şirket gereksinimleri için son derede önemlidir. Geleneksel mekanik kilit ürünleri, geleneksel teknolojinin kısıtlamaları nedeniyle, güvenirliği ve emniyetleri modern zamandaki insan gereksinimlerini karşılamada yetersiz kalmaktır. Dışarıda, turizm ve diğer sektörlerde çalışırken bir çok anahtarı bir arada taşımak çok zor ve beraberinde bir çok olumsuzluk getirir. İşe gidildiği zaman anahtarların bulunamaması, kopyalanıp kopyalanmadığının bilinememesi gibi bir çok zorluk meydana gelebilir. Bunların yanı sıra kilit açma sorunları ve kayıtların tutulamaması gibi bir takım problemler de yaşanabilir. İçinde yaşadığımız toplumlarda günlük hayatta karşılaşılabilen bu gibi problemler normal kabul edilmektedir. Akıllı kapı kilitleri sayesinde personelin işi kolaylaşmış ve işletmenin yönetim seviyesi ve verimliliği iyileşmiştir. Bina yönetimi, erişim, süre katılım, park, idarenin topladığı ücretler ve aidatlar sistemleri gibi bir çok sisteme entegre olabilir. Kartlar fotoğraflı olarak basılabildiğinden personel kimlik kartı olarak da kullanılabilir.


Parmak İzli Kilit


Özgün ve değişmez yapısı nedeniyle parmak izi teknolojisi güvenlik ve uygunluk sağlar. Yakın bir gelecekte evlerin de donanımlarına dahil olarak güvenlik alanında trend haline gelecektir. Kapıyı açarken parmağınızı parmak izi okuyucu kilide yavaşça bastırınız, kapı parmak izinizi tanıyarak açılır ve böylelikle anahtarlardan kaynaklanan problemlerin önüne geçilmiş olur. Alarm fonksiyonu sayesinde parmak izi okuyuculu kilit sistem güvenliğini arttırır.

Personelin mekanik anahtar taşıma zorunluğu ortadan kalkar ve böylelikle anahtarın unutulması, kaybolması, kopyalanması gibi endişelere yer bırakmaz. Parmak izinin benzersiz olması ve kopyalanamaz teknolojiye sahip olması nedeniyle güvenlik her zaman en üst seviyededir ve kapı kilitlerinin bakım masraflarını azaltır.

 
Parmak İzli Kilit Çoklu Fonksiyonları 


Müşterilerin tercihleri ve gereksinimlerine göre, parmak izi kilitlerine ayrıca şifre özelliği eklenebilir. Mifare kart ile, mekanik anahtarlar ve kapı ziline kıyasla sesli uyarı fonksiyonu ile hem yüksek teknolojiden azami oranda faydalanılır hem de en üst seviye güvenlik ve kullanışlılık elde edilir.

 
Akıllı Kart Kilit Sistemi 


Kapı kilidi sistemimizde okuma/yazma ve şifreleme imkanı sağlayan PHILIPS çip ile donatılmış yakınlık prensibi ile çalışan Mifare kart kullanılmıştır.

Çıkarmış olduğunuz kart sayesinde değişik fonksiyonlara sahip kartları yazılım aracılığıyla yönetebilir, kilitleme yönetim sistemi kurabilir ve açılış kayıtları ve kart izinleri gibi bir çok fonksiyonu kontrol edebilirsiniz. 


Dijital Kilit 


Dijital kapı kilidi için 12 basamaklı şifre kullanılır ve böylelikle ofis binaları için kullanımı son derece müsaittir. 

 

Kampüs Yönetimi Çözümü 


Tek Kartlı Sistem 


Günümüzde ve içinde yaşadığımız toplumda ve hükümetlerin yapmış olduğu yatırımlarla birlikte üniversiteler hızla gelişmekte ve giriş kapısı, kütüphane, yemek salonu ve üniversite sağlık kurumları gibi bir çok yerde Kimlik Kartına yönelik talep hızla artmaktadır. Geleneksel yönetim sistemlerinde insanlar her zaman mekanik anahtar kullanırlar. Bu yüzden okulun maliyetlerinin artması nedeniyle yönetim için rahatlık sunmaz. Hem demode bir sistemdir hem de sayım yapılmasına olanak sağlamaz.

21. Yüzyılda toplum içerisinde, yüksek güvenlik ve hafıza fonksiyonuna sahip olması nedeniyle akıllı kartlar kullanılmaya başlamıştır. Öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin ana kapı, erişim kontrolü, gıda ve kütüphaneye erişim için tek bir kart kullanmaları sayesinde yönetime büyük kolaylıklar sağlanmaktadır. Tek Kart Sistemi üniversitenin çağın ve teknolojinin gerektirdiği şekilde yönetiminin üst düzeylerde sağlanması için mükemmel bir seçimdir. 

Kapı kilit sistemimiz, okuma/yazma ve şifreleme özelliği nedeniyle PHILIPS çipleri kullanan yakınlık Mifare kartı seçmiştir. Yazılım yardımıyla kartları basabilir ve kartların barındırdığı bir çok farklı fonksiyonu idare edebilirsiniz. Tek bir kilitleme yönetim sistemi kurabilir ve açılış kayıtları ve kart yetkileri gibi verileri kontrol edebilirsiniz.

Mifare kartın içerisinde 1K hafıza bulunur. Tüm sistemler için tek bir kartın kullanılması kolaylık sağlar. 

 

Asansör Kontrol Çözümü

 
Binanın veya ofisin iyi bir şekilde yönetilmesini sağlamak için makul asansör çözümleri sunmaktayız. Yöneticinin konuklara sağlayabildiği farklı yetkiler sayesinde konuklar sadece izinlerinin oldukları katlara çıkabilir fakat diğer katlara erişim sağlayamazlar. Önemli olarak nitelendirilen kat böylelikle korunmuş olur. Herhangi bir durum meydana geldiği takdirde açılış kayıtlarının izlerini takip edebilirsiniz.

 
Sistem Fonksiyonu 


1.Gerçek zamanlı izleme. 
2.Kartı bulunmayan veya geçersiz karta sahip konuklar asansörü kullanamazlar. 
3.Normal kullanıcılar sadece yaşam alanı katlarını veya halka açık umumi katları seçebilirler, izinleri bulunmadığı takdirde diğer katlara erişimler sağlayamazlar.
4.Bağımsız fonksiyon. 
5.16 katlı binaları destekler, özel tasarım söz konusu olduğu takdirde  azami 256 kat olmak üzere daha fazla katı destekleyebilir. 
6.Asansör kontrol sisteminde meydana gelebilecek arıza durumunda, sistem devreden çıkar ve normal çalışma modülü devreye girer ve böylelikle konuklar herhangi bir katın butonuna basabilir. 

 

Sistem Çözüm Örneği 


Örneğin, bir proje dahilinde 13 kat için 3 adet asansör görev yapmaktadır. Asansörün dışında yer alan kontrol levhasında yukarı/aşağı olmak üzere iki adet buton yer alır. Bu durumda yönetimin iki çözüm seçeneği bulunur. 


Çözüm 1: Asansör düğmesi asansör kontrol sistemine bağlanır. Bu durumda, sadece konuk kartını temas ettirdiği zaman butona basabilirler. Bu çözüm dahilinde asansör okuyucusu dış kısma yerleştirilir, böylece yetkili konuk kartını okuttuktan sonra asansöre binerken beraberinde diğer konuklar da asansöre girerler. 


Çözüm 2:Bu çözüm dahilinde asansör okuyucusu iç kısma yerleştirilir, asansör butonu asansör kontrol sistemine bağlanır ve sadece konuk kartını temas ettirdiği zaman butona basabilirler. Konuk sadece kendi oda numarasının bulunduğu katın butonuna basabilir. Örnek olarak oda numarası 801 ise konuk sadece 8. Katın butonuna basabilir fakat diğer katlara erişim sağlayamaz.

 

Access Kontrol Çözümleri

 
Erişim kontrol sistemi, bilgisayarda bulunan yazılım aracılığıyla erişim kontrolü sağlamak için genellikle kart, biyometrik ve diğer teknolojiler ile uygulanan erişim yönetim sistemlerinden bir tanesidir; bilimsel olarak ziyaret ve erişim hakkı bulunan insanların yönetiminde kullanılır.

Yüksek verimliğe sahip kimlik tanıma fonksiyonuna bağlı olarak erişim kontrol sistemleri geçtiğimiz üç yıl boyunca oldukça hızlı bir şekilde gelişme kaydetmiştir. Ofisler, garajlar, metro ve ikametgahlarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır ve hatta bilgisayar sistemlerine girişleri için kimlik tanıma özelliği için de faydalanılmaktadır.


Erişim Kontrol Sistemi Çalışma Prensibi 


Erişim kontrol sistemi, ilgili tüm kontrol cihazları çeşitleri ile birlikte kapının hem içerisine hem de dışına kurulur. Bir kimse odaya girmek istediği zaman, kart, şifre ve biyometrik veri (parmak izi, retina tarama, vb.) aracılığıyla kimlik tanıması yapılarak odaya girme yetkisi verilir. Kart sahibi kartı okuyucuya temas ettirerek okuttuğu zaman veriler kontrol sistemi bünyesindeki tanımlayıcı sisteme aktarılır ve daha sonra kontrol sistemi verileri kapının üzerinde bulunan kontrol cihazlarına geribildirim şeklinde gönderir ve kapı aktif hale gelir.

Kart sahibi içeriye girdikten sonra kapı otomatik olarak kapanır. Kapı kontrol cihazı ve kontrol sistemi arasında veri alışverişi esnasında kapının açılması durumunda alarm verebilen bir başka cihaz daha vardır ve oteller tarafından yaygın bir şekilde kullanılır.

Kart sahibinin bilgileri kapı açıkken erişim kontrol yönetimine aktarılır, bilgisayarda saklanır ve görüntülenebilir. Ayrıca bu bilgiler ilgili yönetim yazılımına aktarılabilir (zamanlayıcı destekli denetim yazılımı).

Kart sahibi çıkış yapmak istediği zaman butona basar.

Kart sahibinin yönetim yazılımında kayıtlı bulunmaması durumunda, kapıdan içeriye giremez.

Kapı erişim kontrol sisteminin çalışması için gerekli olan gücün bulunmadığı durumlarda, herhangi bir yangın ihtimalinde güvenliğin sağlanması için kilit açık durumda kalacak ve herkes rahatça giriş veya çıkış yapabilecektir.

 

Soyunma Dolap Kilitleri


Yüzme havuzlarında, saunalarda ve golf sahalarında kabin kullanmak oldukça yaygındır. Konuklar tek bir kart sayesinde şahsi eşyalarını kaybetme endişesi yaşamazlar.

RF-9000 sauna kilitlerimiz iyi yönetim sistemleri için patentli olarak tasarlanmıştır. Bir çok müşterimiz arasındaki en popüler ürünlerimizdendir. 
 

Özellikler 


1)Plastikten üretilmiş, yuvarlak stili ile, seçkin güzellikte ve dinamik tarzda panele sahiptir; 
2)Yüzey kaplamasında PVD nano-teknoloji kullanılmış, paslanmaya karşı son derece dayanıklı, aşınma direnci oldukça yüksektir. %5 tuzlu suda 500 saatlik teste maruz bırakılmış ve testin sonucunda herhangi bir pas, bozulma ve aşınma gözlemlenmemiştir. 
3)Ankastre tutacak tasarımı sayesinde ilave kol kurulumuna gerek kalmamaktadır; 
4)EM/ID kart, yakınlık ve su geçirmez, kolay taşınabilir; 
5)Helezon ve bakır helezon dişli kombinasyonundan meydana gelen mekanizması geleneksel yapılara kıyasla çok daha sessiz, ve istikrarlıdır ve ayrıca normal koşullar altında 500000 defa açılma sonucunda güvenirliğini ispat etmiştir 
6)Tek/Çift kart modu, kullanıcı tercihleri doğrultusunda modu istediği gibi ayarlayabilir ve kilide tahsis edilen kartı dilediği zaman silebilir veya kilit için yeni kart atayabilir, yönetim yazılımı kullanmaya gerek kalmaz.
7)Hafıza işlemcisi kilidin içerisinde yer alır, kullanım haklarını değiştirebilir ve böylelikle yönetim açısından kolaylık sağlanır. 
8)Harici güç kaynağı istek üzerine (opsiyonel) temin edilebilir, kapının açılması için gerekli olan gücün yetersiz olması durumunda harici güç kaynağını kapıya bağlayabilirsiniz. 
9) Üç kademeli yönetim. 


Teknik Parametreler


●Kart tipi:EM/ID 
●Güç kaynağı:DC4-7V, 4 adet (AA) pil. 
●Düşük güç alarmı: çalışma için gerekli olan gücün 4.8v’den daha az olması durumda, düşük güç alarmı devreye girer, bu aşamadan sonra kapıyı 200 defa daha açabilirsiniz. 
●Statik akım:20uA 
●Dinamik akım:200mA 
●Çalışma sıcaklığı:-10℃-70℃ 
●Çalışma nem oranı:≤90% 
●Pil ömrü: 15000 defa normal açılma
●Kart teknolojisi: mikrodalga
●Okuma hızı: < 0.4s