Kartlı Kapı Sistemleri

 

 

Radyo Frekansı ile Tanımlama (RFID) teknolojisi, radyo frekansı kullanarak nesneleri tekil ve otomatik olarak tanıma yöntemidir. RFID, temel olarak bir etiket ve okuyucudan meydana gelir. RFID etiketleri Elektronik Ürün Kodu (EPC) gibi nesne bilgilerini almak, saklamak ve göndermek için programlanabilirler. Ürün üzerine yerleştirilen etiketlerin okuyucu tarafından okunmasıyla tedarik zinciri yönetimi ile ilgili bilgiler otomatik olarak kaydedilebilir veya değiştirilebilir.

RFID etiketi, radyo frekansı ile yapılan sorguları almaya ve cevaplamaya olanak tanıyan bir silikon yonga, anten ve kaplamadan meydana gelir. Yonga, etiketin üzerinde bulunduğu nesne ile ilgili bilgileri saklar. Anten, radyo frekansı kullanarak nesne bilgilerini okuyucuya iletir. Kaplama ise etiketin bir nesne üzerine yerleştirilebilmesi için yonga ve anteni çevreler.

RFID Frekans Bilgileri

RFID, düşük frekans (LF) 125–134 kHz, yüksek frekans (HF) 13.56 MHz, ultra yüksek frekans (UHF) 860–960 MHz, 2.45 GHz ve süper yüksek frekans (SHF) 5.8 GHz frekanslarında kullanılabilmektedir.

RFID Etiketleri

RFID etiketleri 3 çeşit olabilir: pasif (etkisiz), yarı pasif (yarı etkin) veya aktif (etkin).
En ucuz etiket çeşidi olan pasif etiketlerin kendi güç kaynakları yoktur, okuyucunun gücüyle çalışırlar. Buna karşılık, yarı pasif etiketlere ise, gelen sinyalden güç almaya gerek bırakmayacak küçük bir pil eklenmiştir. Daha geniş okunma alanına sahip bu etiketler daha güvenilir oldukları gibi, okuyucuya daha çabuk cevap verebilirler. Aktif etiketler ise, diğer çeşitlerden farklı olarak devrelerini çalıştırmalarını ve cevap sinyali üretmelerini sağlayan kendi güç kaynaklarına sahiptirler. Bu özellikleriyle yüksek performans sergilerler ancak maliyetleri de daha yüksektir.

RFID Düzenlemeleri

Her ülke kendi radyo spektrumunun kullanımı düzenlemektedir.Türkiye'de ise, 06.03.2004 tarihli ve 25394 sayılı Resmi Gazetede [2] yayınlanan "Kısa Mesafe Erişimli Telsiz Cihazlarının (KET) Kurma ve Kullanma Esasları Hakkındaki Yönetmelik" uyarınca, RFID sistemleri 865.6 - 867.6 MHz frekans bandında maksimum 500mW (0.5W) güç seviyesi ile uygulanabilmesi onaylanmıştır.

NEFLOCK KARTLI KAPI KİLİT SİSTEMLERİ

 

Neflock Kartlı Kapı Kilit Sistemleri ile tanışın... Güçlü marka, %100 Müşteri Memnuniyeti, 7/24 servis destek hizmetleri, 5 yıl garanti, 10 yıl yedek parça garantisi, hızlı teslimat, yerinde montaj, anahtar teslim projeler...

Neflock Kartlı Kapı Kilit Sistemleri, 304 Kalite Paslanmaz çelik malzemeden imal edilir, kart teknolojisi olarak 13,56 Mhz Mifare sistemi kullanılır, orjinal olmayan hiçbir parçayı sistemlerine entegre etmez. Neflock Kartlı Kilit Sistemleri' nden son 992 giriş kaydını el terminalleri ile bilgisayarınıza kolayca indirebilirsiniz, Neflock Kartlı Kilit yönetim yazılımı, tüm otel programlarına kolayca entegre edilebilir, kolay raporlanabilir ve kullanıcı dostudur.  Neflock Otel Kilit Sistemi, kendi bünyesinde istihdam ettiği  personeli tarafından yerinde montajı yapılır, kodlanır ve eğitimi verilir, sistem bakım gerektirmez, aylık yada yıllık bakım yada yazılım lisans ücreti ödemezsiniz.

Sistem Nasıl Çalışır ?

Otelinize gelen müşterilerinize konaklayacağı gün kadar yazılım üzerinden bir oda kartı yapılır, o süre boyunca müşterileriniz kart ile kapısını açabilir, oda içerisindeki enerji kontrol ünitesini çalıştırabilir. Sisteme asansör kontrol sistemi, turnike sistemi ve oda güzergahında bulunan ilgili kapılara geçiş kontrol sistemi entegre edilebilir, bu durumda müşterilerinizin tesis içerisinde tam takibi sağlanmış olur. Otelinize gelen misafirlerinize Asansör Kontrol Sistemi ile sadece ilgili oda katı, restoran katı, yada çıkmasını istediğiniz katlara yetki verebilirsiniz, bu durumda müşterinizin farklı otel katlarına giriş çıkışını kontrol altına almış olursunuz. Süresi biten kart artık oda kapısını açmayacaktır, bu durumda müşterinizin check-out yapması yada konaklayacağı gün sayısını uzatması gerekmektedir. Neflock Otel Kilit Yönetim Yazılımından farklı özel kartlarda yapabilirsiniz, bunlardan en önemlisi master kart uygulamasıdır. Master Kartla, otelinizde bulunan tüm odaları, kapı müşteri tarafından arkadan kilitlense dahil açabileceğiniz anlamına gelir, acil odaya girilmesi gereken durumlarda kullanılır. Kat Kartı; bir diğer önemli otel kartı Kat Kartı uygulamasıdır, otelinizde çalışmakta olan kat görevlisi tarafından kullanılır. Kat Kartı ile sadece ilgili oda katında bulunan tüm odalar açılabilir, kapı arkadan kilitlendiyse, yani müşteriniz rahatsız edilmek istenmiyorsa kat kartı o odayı açamaz. Kat Kartının bir diğer önemli özelliği karta vardiya verilmesidir, yani 08:00-16:00 vardiyasında çalışan bir görevli vardiyası haricinde otele giriş yaptığında kartını kullanamayacaktır.